Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
157 postów 481 komentarzy

Okowita

Okowita - Zasadniczo pobieżnie

Wraca nowe

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kogoś dziwi rozpętana przez PO kampania, mająca na celu pozbawienie mandatów poselskich panów Barskiego i Święczkowskiego? Mnie wcale – bo przecież to już było.

 Przypomnijmy - po wygranych wyborach 2007 pan Komorowski, wówczas świeżo upieczony marszałek Sejmu, bezprawnie zastraszał parlamentarzystów odebraniem mandatów parlamentarnych twierdząc, że łączenie funkcji samorządowych z mandatami parlamentarnymi łamie prawo. Część szantażowanych uległa i z funkcji samorządowych zrezygnowała.Znalazł się jednak ktoś, kto nie dość, że nie zrezygnował ale również dowiódł, że łączenie wyżej wymienionych fukncji nie łamie prawa.Tym kimś był poseł Ołdakowski. Jaka była reakcja szantażysty Komorowskiego? Ano wystąpił na konferencji prasowej i obiecał, że złoży propekt ustawy zabraniającej łaczenia funkcji. Widział kto ten projekt? Poza tym nie przeprosił za swoje bezprawne działania.

 
Dziś mamy analogiczną sytuację. PO twierdzi, że obaj panowie łamią prawo. Podobnie twierdzi Prokuratura. Ta sama, która kilka tygodni temu nie zabraniała pp. Barskiemu i Święczkowskiemu prawa do kandydowania. Najprawdopodobniej sprawa zakończy się w Sądzie Najwyższym. Jak? Czekam z niecierpliwością na wyrok.
 
Moim skromnym zdaniem nie powinno być tak, że obywatel, który przestał pełnić obowiązki (w naszym przypadku) prokuratora, jest pozbawiony pełni praw publicznych, z których bierne prawo wyborcze jest jednym z ważniejszych. Co więcej - każdy, kto decyduje się być sędzią czy prokuratorem, jest z góry skazany na pozbawienie go biernego prawa publicznego po zakończeniu swojej sędziowskiej czy prokuratorskiej misji. 
 
Jeszcze jedna kwestia wymaga wyjaśnienia. SKoro twierdzi się, że sędzia czy prokurator w stanie spoczynku, nie powinien angażować się politycznie, to (idąc tokiem myślenia "pozbawiaczy") powinno się takich ludzi pozbawić prawa do głosowania w wyborach. No bo wybory są przecież polityczne. Głosuje się za tą lub inną opcją polityczną a nie w "Idolu" czy "Szansie na sukces".
 
Warto również wspomnieć o pośle Niesiołowskim. Wczoraj (2007) wyrzucał z pracy Patrycję Kotecką. Dziś wyrzuca Lisickiego. Jak w peerelu. Poseł Niesiołowski -  wybitny bojownik o... demokraturę. 

KOMENTARZE

 • @ Okowita
  I właśnie my mamy takie dziadowskie prawo. Kto te prawo układał, uchwalał , toż to najtęższe glowy je układały . A co z tego wyszło, to już widać. Konstytucja, Sejm ,Senat ,Sąd Najwyższy , Prokuratura te wszystkie organy są warte niewiele. A kto za takie dziadowskie prawo odpowie....nikt nie ma winnych. O przepraszam Józiek , palacz z sejmowej kotłowni jest najbardziej winny. Pozdrawiam :)))
 • @Okowita
  Słusznie Pan zauważył:
  Barski i Święczkowski zostali pozbawieni pełni praw publicznych, z których bierne prawo wyborcze jest jednym z ważniejszych!
  Jest jeszcze jeden aspekt tej sprawy, nie wiem, czy nie ważniejszy:
  Wszyscy, którzy głosowali na nich, zostali bez wyroku sądu pozbawieni czynnego prawa wyborczego, skoro Barskiemu i Święczkowskiemu przyznano prawo do kandydowania, tym samym wyborcom do głosowania na nich!!!
  Serdecznie pozdrawiam.
  PS. Nie jestem pewny, czy to nie jest ruch w celu dodania punktów przyszłej marszałek Kopacz, która wspaniałomyślnie przywróci im prawa, które już mają!!! Kiedyś wystarczyło niezakupienie niepotrzebnych szczepionek, aby potem wysławiać ją pod niebiosa. Pijar to pijar!
 • @kanton
  Dziadostwo głownie polega na tym, że PO stosuje czy wykłada prawo (a przynajmniej mocno próbuje) wg własnego widzimisię. Przykład z Ołdakowskim jest tego dowodem. Kto odpowie? Chyba nikt....
  Pozdrawiam
 • @Tomasz A.S.
  Słuszna uwaga co do głosów wyborców. Ja skłaniam się do tezy, że PO przygotowała jakieś działania (oskarżenia) w stosunku do obu panów ale ich wybór pokrzyżował pla#fusom szyki. Pozdrawiam
 • "Stare" nigdy nie odeszło!
  Cały ten "cyrk" z okrągłym stołem,dogadanie się z "konstryktywną
  opozycją co do "profitów" a potem "nocna zmiana" czyli obalenie legalnego rządu premiera Olszewskiego pokazało kto trzyma
  "stery władzy"!Wymksnęło się służbom" liczenie" głosów i wygrał PIS.
  Na krótko porządzili i znowu doszła do władzy "nocna zmiana"!
  Potem był 10.04.2010r i cała ELITA z całym dowództwem armii zginęła.
  I do władzy pcha się skandalista Palikot./kolega p.Komorowskiego/
  Dlatego jak słysze,że mamy demokracje i niezależne sądy i prokuraturę
  to nie wiem,czy się śmiać czy płakać!
  Traktuje się społeczeństwo jakby wszyscy byli idiotami!
  Paszporty nie wystarczą by mówić o wolności,one tylko umożliwiają
  zmniejszenie bezrobocia w Polsce!
  Tyle machlojek przy "głosowaniach" i nic...tyle obelg i gróżb
  pod adresem opozycji/braci Kaczyńskich/ i nic......
  tyle afer opisanych w internecie i nic.....?
  wyprzedaż majątku narodowego,najdroższe stadiony i autostrady
  na świecie.....i nic?
  Jak powiedział miro z PO; to"dziki kraj"/on wiedział co mówi/!
 • @sierpień
  Jako jeden z twórców tego zdziczenia dobrze wiedział co mówi...

  kaja
 • @Okowita
  Ma Pan rację, nie pomyślałem o tym:
  "PO przygotowała jakieś działania (oskarżenia) w stosunku do obu panów ale ich wybór pokrzyżował pla#fusom szyki."
  Nie mówiąc o tym, że bardzo niewygodnie mieć w opozycji posłów tej klasy, wykształcenia i doświadczenia jakimi są Barski i Święczkowski!!!
  Pozdrawiam serdecznie.
 • @sierpień
  Ustalmy jedno - obowiązujący w Polsce system ma się tak do demokracji jak Quasimodo do Adonisa. Albo jak krzesło do krzesła elektrycznego.
  Najważniejsze jest to, że mimo niesamowitej wręcz agresji, chamstwa i kłamstw, które reprezentuje tzw. salon, nie udało się ani złamać a tym bardziej zniszczyć wszystkich tych, którzy nie zgadzają się z michnikowszczyznową wersją Polski. Dziś dopiero raczkujemy. Całkiem niedawno odkryliśmy własną siłę. Powstają niezależne media, portale internetowe. Informacja (powiedzmy delikatnie) inna od serwowanej nam przez rządowe koncerny medialne, przebija się coraz bardziej do rzeczywistości. Opisywane i rozpowszechniane są machloje UKŁADU (tak, tak), który umie reagować tylko używając najzwyklejszą chamówę.
  Przypomnę choćby sprawę "suczek z PiS". Potem były "hostessy", "cheerleaderki" i Bóg jeden wie co jeszcze. Układ traci siłę bo widzi, że po pierwsze dziś nie udał się manewr z roku 1992. Po drugie - robi w gacie widząc ORGANIZACJĘ a nie pojedyncze działania. I tego boi się najbardziej. Dziś jeszcze wygrał choć miał pełne portki strachu. Co będzie jutro? Otóż mimo dzisiejszej wygranej, Układ drży gdy sam sobie zadaje to pytanie. Pozdrawiam
 • @Tomasz A.S.
  Przypomnę, że Święczkowski obnażył kłamstwa Kornatowskiego (idola Układu). To oczywiście nie przekonało bolszewickiego Kalisza. Bolszewik stawia kłamstwo ponad Prawdę. I dlatego jest bolszewikiem. Temat Trybunału Stanu wrócił jak bumerang - mimo oczywistego braku JAKICHKOLWIEK dowodów świadczących przeciwko Yarowi czy Ziobrze.
  Raport Czumy "poprawiono", choć zrobiono to tak by nie mógł być zaskarżony do sądu. Aluzyjki, sugestie, żadnego twardego twierdzenia - bo ono może być powodem pozwu. Dziś PO powtarza szantaż Komorowskiego. W mojej opinii przegra z kretesem. Święczkowski i Barski mają mandat społeczny. Nie są przestępcami (szanse zostania takim ma pederasta Biedroń). Tego nie da się wykreślić. Co ciekawe - nawet GWno Prawda ich broni.
 • Krwawa zemsta
  To jest ciąg dalszy likwidowania groźnego przeciwnika politycznego jakim jest PiS i bracia Kaczyńscy.
  Gdyby obaj zginęli w tej zainscenizowanej katastrofie lotniczej, dziś nie było by tych problemów a tak to i zmuszeni zostali do zmontowania kontrowersyjnej partii Palikota.
 • @MrKrzysiek
  "trzymający władze" realizują "dożynanie watachy"które obiecał minister PO,a premier krzyczał w sejmie;"jesli nie z nami to wyginiecie jak dinozaury" a Palikot w telewizji obiecywał;"złapiemy Kaczyńskiego,zabijemy,wypatroszymy a skóre sprzedamy"itp.itd.....
  Redaktor Lis przeprowadzając "wywiad" z prezesem Kaczyńskim
  miał tyle nienawiści w oczach,jakby chciał zapytać p.Kaczyńskiego;
  "czemu pan nie wsiadł do tego tupolewa?"
  /mogę wiedzieć co chciał powiedzieć Lis,bo on również wie co miał na myśli p.Kaczyński chociaż milczy/
  ale zadał grzeczniejsze pytanko dotyczace jednego zdania w całej książce poświęconego p.Merkel/logicznego zdania/,którego zapewne
  długo szukał tak by wywołać problem niemiecki?/może ktoś mu pomógł
  znależć to zdanie by ministrowie mogli napisać protest a usłużne media
  narobić wrzasku/Ta gra "trzymających władze"jest już tak widoczna
  że nawet lemingi powinny zrozumieć/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY