Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
157 postów 481 komentarzy

Okowita

Okowita - Zasadniczo pobieżnie

Szlag mnie trafia!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kamil Stoch znowu wygrał. Justyna Kowalczyk znowu na szczycie. Totalna porażka.

 

Polska to szósty co do wielkości kraj w Europie. 38 milionów ludzi. Morze, góry, równiny, jeziora.
Norwegia – jakieś 5 milionów ludzi. Góry i morze. I nic więcej. Austria – może z 8 milionów ludności. Góry i nic więcej.

Przyznam, że jasna krew mnie zalała kiedy przeczytałem wypowiedź trenera Wieretelnego, że Justyna NIE MA masażysty w Rosji. Kobieta, która jest sportowym sztandarem polskich sportów zimowych, NIE MA tego co ma przeciętna biegaczka z Norwegii. Justyna, która niemiłosiernie leje niemal cały narciarski świat biegów kobiecych, NIE MA zapewnionej choćby odrobiny tego co mają Norweżki, Szwedki czy Finki. Scyzoryk się w kieszeni otwiera.

Kamila Stocha nazywa się „drugim Małyszem”. G….. prawda! Adam Małysz jest jeden. Nie ma kopii czy klona. Kamil Stoch też jest jeden.

Justyna Kowalczyk czy Kamil Stoch to ciemne plamy na polskim sporcie. Na tak zwanym polskim sporcie. Oboje nie służą niczemu – poza nieustannym medialnym brandzlem – „zachwytami” nad ich sukcesami i ciągnięciem kasy. W każdym normalnym kraju to co dawały sukcesy Małysza nie powinno mieć skutku w JEDNYM Kamilu Stochu. Małysz to 10 lat pasma sukcesów, dzięki którym powinniśmy mieć przynajmniej tylu skoczków światowej klasy ilu ma Austria. Mamy?

Justyna Kowalczyk powinna być korzeniem, z którego powinno wyrosnąć przynajmniej kilka zawodniczek zdolnych nawiązać walkę ze światową czołówką. Wyrosły?

Sukcesy Justyny czy Kamila to hańba dla rządzących polskim sportem. Nie dlatego, że oboje niosą nam miód na serca. Nie dlatego, że jesteśmy dumni z ich sukcesów. Są hańbą dla tych wszystkich, którzy z sukcesów Kowalczyk i Stocha potrafili ciągnąć wyłącznie zyski dla siebie zamiast budować na nich coś więcej.

Nie będzie nic więcej. Dalej będą pojedynczy ludzie, którzy być może zamieszają w rankingach ale nie zmienią całokształtu. Na sukcesach Adama Małysza i Justyny Kowalczyk nie zbudowano niczego co może liczyć się w świecie. Kamil Stoch jest wyjątkiem, który potwierdza regułę. Dalej będzie trwał taniec – niczym w gminnej remizie. Dalej będą „zachwyty”, „ochy”, „achy”, z których nie wynika nic. Dalej mała Austria czy jeszcze mniejsze Norwegia, Szwecja czy Finlandia będą w nas sportowo walić jak w kaczy kuper – bo tam są ludzie, którzy czują czym jest sport. Którzy walczą o to by ktoś, kto decyduje się na sportową karierę dostał to wszystko co w rozwoju kariery jest po prostu niezbędne. Tam sukcesy się buduje a nie czeka się aż pojawi się diament, z którego będzie się czerpać sowite wypłaty, premie, trzynastki, piętnastki i hgw co jeszcze, zamiast zapewnić choćby masażystę w Rybińsku.

KOMENTARZE

 • Dlaczego to takie "ważne" aby "coś" osiągnąć ?
  1. Czy jest problemem dla mieszkańca Liechtensteinu, że we wszystkich sportach ich zawodnicy dostają "niemiłosierne baty" ?

  2. Czy jest jakakolwiek korzyść dla przeciętnego Chińczyka lub Koreańczyka Północnego, że ich zawodnicy "niemiłosiernie leją" swoich przeciwników na zawodach ?

  3. Z jakiej racji JA mam ze SWOICH PODATKÓW opłacać komuś masażystę ?

  Możesz mi to wyjaśnić ? na czym ma polegać to, że ktoś ma dostać masażystę za MOJE PIENIĄDZE !?

  Jak chcesz, to płać ze swoich ...

  I ZEJDŹ NA ZIEMIĘ z tego swojego OBŁĄKANEGO, CHOREGO ŚWIATA, w którym w imię CHORYCH IDEI pseudo-sportowych pozwala się na okradanie ludzi po to, aby dać pieniądze innym ...

  ODPOWIEDZ OBŁĄKANY CZŁOWIEKU !!!
 • @Ultima Thule
  A co mnie obchodzi Liechtenstein, Chińczyk czy Koreańczyk!!
  Nie wspomniałeś o Samoa, Mikronezji i Andorze, które obchodzą mnie tyle samo.
  Sport to nie są WYŁĄCZNIE podatki. Gdyby na nie się zdawać, to nie byłoby ani Małysza, ani Kowalczyk czy Stocha. Rozumiesz to, obłąkany człowieku?
 • @Okowita 20:36:37
  no i CO Z TEGO, że "nie byłoby Małysza" ?
 • @Okowita 20:36:37
  i jeszcze jedno:

  ty mówisz: "co mnie obchodzi Liechtenstein, Korea czy Chiny" ...

  A ja mówię: "co mnie obchodzi Małysz, Kowalczyk, czy Stoch" ?

  Jak sądzisz, jak się powinno taki spór rozstrzygnąć ?
 • @Ultima Thule 21:12:02
  Sport na takim poziomie sam na siebie zarabia i daje nieźle żyć innym. Nie musisz się bać o swoje podatki, z których tak dobrze i beztrosko żyje hojnie przez Ciebie opłacany rząd, sejm, prezydent, ...
 • @Robin 21:19:22 - BREDZISZ ....
  sport zawodowy NIE ZARABIA NA SIEBIE !!!!

  Aby zorganizować EURO2012 państwo musiało wydać MILIARDY ZŁOTYCH na stadiony, infrastrukturę sportową itp. Sama impreza ma być ochraniana przez polskie lotnictwo wojskowe (F16). Czy wiesz, ile kosztuje jedna milisekunda lotu takiego samolotu ?

  Do tego całe wojo będzie zmobilizowane, ogromna ilość służb mundurowych, szpitale, służby miejskie, ratownictwo, służby anty-terrorystyczne i dziesiątki innych ...

  Koszty tej imprezy są NIEPOJĘTE ... Nikt już tej chały nie ogarnia ...

  Do tego są ogromne dotacje z budżetu państwa na związki sportowe ...

  A dlaczego tak się dzieje ? To proste:

  Korzystają na tym DWIE GRUPY:
  - POLITYCY, mający darmową promocję
  - korporacje, mający kampanię reklamową WSPÓŁFINANSOWANĄ przez budżet państwa ...

  Czy teraz JASNE !?
 • @Ultima Thule 21:15:53
  Nie ma sporu choć wnerwia mnie pla#fistowska ide "a u innych co?", którą prezentujesz. Powtarzam - gówno mnie obchodzi jakiś Koreańczyk czy Chińczyk! Kumasz?!

  Dlaczego, do jasnej i niespodziewanej, polskie kluby nazywają się Vive, Muszynianka czy Fakro a nie "Polski Związek"? Kumasz?
  Na nie nie idą TWOJE PODATKI. Na nich łożą sponsorzy.

  Z TWOICH PODATKÓW idą Orliki (chyba jeden z większych przekrętów jaki poznał świat) czy nocnik zwany Stadionem Narodowym.
  Jak słyszę, że dach się nie rozkłada to widzę scenę z Misia - "jest zima to musi być zimno". Na to poszły TWOJE PODATKI.

  Gumno wiesz o finansowaniu polskiego sportu. Zainteresuj się a może wówczas przejrzysz na oczęta twe modre.
 • @Okowita 21:58:22 - co za BEŁKOT ...
  przecież właśnie to JA twierdzę, że mnie nie obchodzi żaden Chińczyk, Koreańczyk, czy Polak ...

  Nie obchodzi mnie co ktoś robi z własnymi PRYWATNYMI pieniędzmi ...

  Ale jeżeli publiczne pieniądze idą na sport zawodowy, to już ZACZYNA MNIE TO OBCHODZIĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Czy to tak trudno zrozumieć !!!!!!!!!!!!!!!!???????????????

  Sponsorzy płacą ok 3-4 % rzeczywistych kosztów sportu zawodowego. Główne koszty to:
  - budynki
  - utrzymanie organizacji i zaplecza
  - ochrona imprez, zawodów (np. latające f-16 w czasie EURO2012) ...

  Czy ty wiesz, ile kosztuje jedna milisekunda lotu takiego aeroplanu !!!???
 • Ultima Thule, tu są min Twoje podatki.
  "Notatkę sporządziło dwóch policjantów, którzy poszli do rodziców Magdy m.in. w celu wypełnienia protokołu zgłoszeniowego Fundacji ITAKA, zajmującej się poszukiwaniem osób zaginionych. " O co tu chodzi? Policja wypełnia protokół dla prywatnej fundacji? No ale tak, w zarządzie Jan Widacki.
 • @Alan Parsons Project 05:44:22
  z faktu, że policja trwoni publiczne pieniądze NIE WYNIKA, że sport zawodowy NIE TRWONI publicznych pieniędzy ...

  to ELEMENTARZ LOGIKI ...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY