Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
157 postów 481 komentarzy

Okowita

Okowita - Zasadniczo pobieżnie

Odpieprzcie się od Lenina!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W Gdańsku znowu stocznia im. Lenina. Czerska świętuje.

 

Pomysł przywrócenia napisu na bramie stoczni nie jest ani niewinny ani nie jest nie kontrowersyjny – jak chciałby wmówić opinii publicznej Towarzysz z Towarzystwa, znany czerskista - niejaki Maziarski Wojciech. Wręcz przeciwnie.

 

Pomysł de facto uhonorowania twórcy jednego z najbardziej krwawych reżimów w historii, akceptowany przez Czerską, jest chory tak jak chorzy są ci, którzy go popierają. Nie ma żadnych „względów historycznych” bo te można przecież prosto przedstawić np. zdjęciami z lata 1980. Jest jasne przesłanie – Lenin jest OK. Kto jeszcze?

 

Może w Szczecinie trzeba wskrzesić Warskiego? W Warszawie – Świerczewskiego, Nowotkę czy Marchlewskiego. Ze względów historycznych oczywiście. Dzierżyńskiemu oddać Plac i pomnik. Odkryć i pozłocić napis nad wejściem do Pałacu Kultury. A nawet Czerską przemianować na ul. Berii. Historyczne względy przecież.

 

Wiem jedno – czerskie Towarzystwo już całkiem jawnie stoi tam gdzie stało ZOMO. Wczorajsze „odpieprzcie się od generała” mogło wydawać się dziełem przypadku, zaproszenie komunistycznego zbrodniarza do Pałacu - drobnym potknięciem. Dzisiejsze „odpieprzcie się od Lenina” pokazuje, że przypadku czy potknięcia nie było. Duch totalitaryzmu głęboko tkwi w mentalności Towarzyszy z Towarzystwa.

 

Trzeba zadać jasne pytanie – czy Towarzysze rzeczywiście walczyli z komuną czy uprawiali grę pozorów by dorwać się do udziału w łupach? Odpowiedź jest tylko jedna – skoro w Towarzystwie są wielbiciele Lenina, skoro jest w nim taki ktoś jak Ordyński czy Żakowski, ręka w rękę z Blumsztajnem i Torańska, to szczerze polecam by zmienili nazwę. Na Towarzystwo Dziennikarskie im. WKP(b).

KOMENTARZE

 • ja bym się tak nie podniecał...
  pan prezydent GDAŃSKA tym pomysłem wdepnął w samo GÓWNO !!!...nawet nie ma pojęcia co z tego powodu szykuje się już na pierwszy mecz w Gdańsku...to tak jak włożyć pętlę na własną szyję samemu i wytrącić sobie stołek spod nóg....
 • @val 17:57:04
  Prezydent Gdańska prezydentem Gdańska. Mówię o wsparciu tego chorego pomysłu przez Towarzysza z tzw. Towarzystwa Dziennikarskiego, o Michniku. Tylko czekać jak zakrzykną "Sztandar wprowadzić!".
 • A ja tam lubię lenina...
  Że co, że twórca krwawego ustroju? No, panowie, spójrzcie na naszych obecnych jaśniepanów, i powiedzmy sobie, że carowie zasłużyli na krwawą dobranockę... jaśniepaństwo sobie zasłużyło. A księża sobie nie zasłużyli? Lenin przywrócił robolom godność, której pierwej nie było. Godność polegała na tym, że sukinsyn z dobrego domu był kimś, a dobry robotnik nikim. TAka wycena.
  Znowu nam tu wraca do kraju jaśniepaństwo, które będzie chyba trzeba batem wypędzać. Na skrzydłach kościoła nowy model.. jak kto bogaty, to trzeba go wyznawać. TAki kult dolara pod szyldem kultu jezusa. Gość ryzykował własne życie, aby coś choć bombę podłożyć, zaistnieć, zmienić świat. Tacy ludzie wędrują do raju. Nie spokojni, nie delikatni, nie subelni. Ludzie, którzy ryzykują wszystko. Ideowcy. Ostatnio zastanawiałem się, czy nie postawić na powrót pomnika dzierżyńskiego.
  A tak na poważnie, może by Jaruzelskiem co roku pod dom przynosić kwiaty? Bo w sumie gość mniej nazabijał, jak obecnie Donald T. Walczył z Hitlerem. Też krwawo, panowie. Mordowali hitlerowców aż furczało. I kto coś powie, że było nie hej? Mordowali, i dobrze robili. Gdyby w tej rosji żyli carzy, to o lotach w kosmos pomyśleliby, kiedy małpy by już miały swoje rakiety.
  Z leninem tak jak z Ziobrą. Ziobro kopnął w tyłek system sądowniczy. Pokrzyczał poszumiał.. ale ruszyło. Na tle obecnej rasy panującej - rasy złodziei Niesiołowskich, Tuskich... Jaruzelski jawi się jak czerwony orzeł, biały kruk...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY